Джерела Радехівського району

Існує в народі таке повір’я: якщо збираєшся в дорогу чи готуєшся до якоїсь відповідальної справи, напийся свяченої води. Обов’язково допоможе!
Лікувальною є й джерельна вода, її називають ще цілющою, мінеральною. А ще в народі живуть легенди про диво-криниці. Є така і нашому районі.
Було собі маленьке село Оглядів в Радехівському районі Львівської області.
Та от одного разу косив у лузі сіно якийсь парубок і побачив у траві джерело. Зрадів хлопець, зраділи люди. Турботливі руки селян прихорошили джерело. Тепер вона завжди мала гостинець для перехожих — глек із холодною водою.
Пройшли роки і сталася ось така історія. В одній селянській сім’ї захворіла дитина. Важка хвороба вкралася в дитяче тіло. Всі намагалися якось допомогти, порадити, але недуга не відступала.
Вночі матері приснився сон, в якому почула вона слова порятунку:
— Піди до криниці і набери води. Напої своє дитинча і почитай молитву. Недуга пройде.
Вранці мати пішла до криниці. Але тільки нахилилася, щоб набрати води, — побачила у ній образ Спасителя. І сталося диво — дитина одужала. На вдяку цому батьки дівчинки відновили джерела і встановили статуї Христа Спасителя.
Відтоді так і повелося: ковток холодної джерелиці зцілює мандрівників, поновлює сили хліборобам у спекотливі жнив’яні днини, дарує радість пастухам.
Жмутком сухих васильків, змоченим у цій воді, кропили все в хаті і господарстві. Кропили і людей, примовляючи:
— Кроплю джерельною водою, щоб стрічалися з радістю, а не бідою.
Пройшло багато років, але і в наш час немічні і хворі знаходять силу від цілющого джерела.

Джерела в с. Оглядів Радехівського району
с. Оглядів3с. Оглядів1с. Оглядів2

This entry was posted in Водні ресурси. Bookmark the permalink.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>